Anten90 header advertisement

نیمار تابستان ۲۰۱۷ بود که با قراردادی ۲۲۲ میلیون یورویی که او را گران ترین بازیکن دنیا می کرد، بارسا را به مقصد پی اس جی تر کرد. در دو سال ابتدایی، مصدومیت ها به او اجازه هنرنمایی ندادند ولی امسال ورق برگشت و فوق ستاره برزیلی با درخشش خود و نیز همراه با ستاره های دیگری چون کیلیان امباپه و آنخل دی ماریا توانسته پی اس جی را به فینال لیگ قهرمانان برساند.

پی اس جی با غلبه بر لایپزیش به فینال رسیده و فردا شب باید به مصاف بایرن برد. نیمار سال ۲۰۱۵ با بارسلونا توانست قهرمان چمیپونزلیگ شود و امیدوار به تکرار این قهرمانی اما با پیراهن پی اس جی است. اتفاقی که او را به کسب عنوان بهترین بازیکن سال یوفا و فیفا نیز نزدیک خواهد کرد. از بخت بد نیمار امسال خبری از توپ طلا نخواهد بود.

نیمار در این رابطه گفت:

« در ۱۰ سال گذشته مسی و رونالدو اغلب برنده توپ طلا و عنوان بهترین بازیکن سال فیفا شده اند چرا که متعلق به این سیاره نیستند و پیشی گرفتن از آنها برای من یک افتخار است. می خواهم بهترین بازیکن جهان شوم و روی این هدف تمرکز کرده ام ولی این ممکن نیست مگر با کسب افتخارات تیمی در اروپا. قطعا اگر کمک هم تیمی ها نباشد نیز امکان کسب عناوین تیمی وجود ندارد و طبعا بهترین بازیکن دنیا هم نخواهید شد.»

نیمار ادامه داد:

« به پی اس جی آمدم تا قهرمان چمپیونزلیگ شویم. این هدف نهایی پروژه بزرگ سران باشگاه است. من یک بار قهرمان این جام شده ام ولی قهرمانی با پی اس جی در اروپا یعنی تاریخ سازی و این معنای دیگری دارد. واقعا به این مهم نزدیک شده ایم ولی نباید تمرکزمان را از دست بدهیم.»

مصاف با بایرن:

« بایرن یک آزمون بسیار بزرگ است ولی ما آماده ایم. آنها بازیکنان بزرگ زیادی دارند ولی ما هم در سطح بالایی قرار داریم و معتقدم از زمانی که به پاریس آمده ام، هرگز به این خوبی نبوده ایم. خیلی به قهرمانی نزدیک شده ایم ولی باید مراقب بایرن بود. فینال بسیار سختی پیش رو داریم.»

برچسب ها

بازیکنبهترینقهرمانقهرمانیباشگاه
نظر شما در مورد : نیمار سه سال پس از پیوستن به پی اس جی چیزی تا رسیدن به مهمترین هدف خود در این باشگاه فاصله ندارد.

*

*

*