Anten90 header advertisement

پس از ۱۲ سال حضور در عرصه مربیگری، یحیی گل محمدی در شب پایانی نوزدهمین دوره لیگ برتر فوتبال ایران، یک رکورد تاریخی را به نام خود ثبت کرد؛ وی که توانسته بود سرخ‌پوشان برای چهارمین فصل متوالی به قهرمانی برساند و اولین قهرمانی دوران مربیگری خود را در لیگ برتر به دست آورد، در جدال پایانی مقابل سایپا تیمش را برای کسب یک پیروزی روحیه بخش در آستانه دربی به میدان فرستاد که این امر برای شاگردان یحیی محقق شد و آن‌ها با سه گل از سد خودروسازان عبور کردند.

هر چند این پیروزی باعث شکسته شدن رکورد امتیازی یک تیم در یک فصل شد و پرسپولیس را به امتیاز ۶۷ رساند اما فارغ از افتخارات تیمی به دست آمده، یک رکورد ویژه برای یحیی گل محمدی هم به ثبت رسید؛ او که تا پیش از این دیدار ششمین سرمربی امتیازآور تاریخ لیگ برتر بود، با پیروزی تیمش مقابل سایپا دو پله در جدول صعود کرد و خود را به جایگاه چهارم رساند.

گل محمدی با عبور از پرویز مظلومی و منصور ابراهیم زاده امتیازات خود در ادوار لیگ برتر را را به ۳۴۹ رساند و حالا در کمین رکورد علی دایی قرار دارد؛ اگر دوری دایی از فوتبال ادامه‌دار باشد و روند درخشان یحیی هم بتواند همچنان تداوم داشته باشد، حداقل دو فصل دیگر سرمربی جوان پرسپولیس برای رسیدن به رکورد علی دایی زمان نیاز دارد.

در جدول امتیاز آورترین مربیان تاریخ لیگ برتر، امیر قلعه نویی با اختلافی دست نیافتنی ۹۰۳ امتیازی است و پس از او، مجید جلالی ۵۷۰ امتیاز به دست آورده است؛ علی دایی هم با کسب ۴۸۷ امتیاز جایگاه سوم را در اختیار دارد.

برچسب ها

امتیازیحیی گل محمدیپرسپولیسپایانیسرمربیمربیگریپیروزیسرخ‌پوشانفوتبالقهرمانیامتیازیجایگاه
نظر شما در مورد : با برتری سه گله سرخ‌پوشان در هفته پایانی لیگ نوزدهم، یحیی گل محمدی سرمربی جوان این تیم به یک رکورد جالب توجه در دوران مربیگری خود رسید.

*

*

*