Anten90 header advertisement
آقای گل لیگ نوزدهم زیر ذره بین به گزارش آنتن90 / شکست طلسم 11 ساله

شیخ دیاباته با پشت سر گذاشتن شهریار مغانلو و عیسی آل کثیر به عنوان آقای گلی لیگ نوزدهم با به ثمر رساندن 15 گل رسید.

شیخ دیاباته در لیگ نوزدهم با به ثمر رساندن 15 گل در 21 بازی، توانست آقای گل لیگ شود. به این بهانه عملکرد این مهاجم مالیایی را بررسی کرده ایم.

به گزارش به گزارش آنتن90، هر گاه که بخواهیم در رویاهای خود تیم مان را در قامت یک مدعی متصور شویم شاید اولین انتخابمان برای این تیم، حضور یک مهاجم مطمئن و شش دانگ برای حضور در محوطه جریمه حریفان است، مهاجمی که امضایش پای تمامی برد های حیاتی تیم مان در طول فصل باشد. 

مهدی رحمتی و امین حاج محمدی شاید هیچوقت نمی دانستند که اشتباهاتشان مقابل تراکتور در هفته 29 لیگ پانزدهم قرار است شروعی بر دوری چند فصله استقلال از صدر جدول باشد. اما چرا؟ چرا استقلالی که همیشه یکی از مشتریان ثابت صدر جدول رده بندی بود، قدرات صدر نشینی خود را از دست داده است؟

یک تیم مدعی که قرار است در کورس فشرده قهرمانی شرکت کند باید دارای یک سری ویژگی ها باشد که شاید بارز ترین آن ها حضور یک مهاجم قابل اطمینان و گل زن است که بتواند در بازی های حیاتی و مقاطع دشوار فصل به تیمش کمک کند. چند فصلی می شود که تعداد گل های بهترین گلزن فصل استقلال در لیگ برتر از 5 یا 6 گل تجاوز نمی کند. و نکته جالب تر اینجاست که این عنوان به بازیکنان خط میانی این تیم و یا وریا غفوری، مدافع راست استقلال می رسید و مهاجمان تیم جایگاهی در این جدول نداشتند. استقلال برای لیگ نوزدهم به رسم هرساله برای خط آتش خود دست به یک خرید خارجی زد. شیخ دیاباته مهاجم سابق باشگاه های بنونتو ایتالیا و بوردو فرانسه مهمان این فصل محوطه جریمه حریفان استقلال شد، مهاجمی که نه دردسر های تیام را داشت و نه عملکرد ضعیف الحاجی گرو را.....

پس از ورود او به ایران از قامت دو متری اش ایراد می گرفتند و می گفتند فیزیکش به درد فوتبال نمی خورد اما دیاباته از آفریقا آمده است و سازگاری با هر شرایط سخت را به خوبی یاد گرفته است. دیاباته تا هفته نهم هیچ گلی را به ثمر نرساند.

در هفته 31 ام سری آ فصل 2017/2018 زیر آفتاب سوزان ورزشگاه چیرو ویگوریتو قرار بود. بنونتو ته جدولی مقابل یوونتوس، قدرت اول سال های اخیر فوتبال ایتالیا قرار بگیرد. 24 دقیقه زمان لازم بود تا شیخ دیاباته دروازه یوونتوس دفاعی ماسیمیلیانو آلگری را باز کند. درست است که بنونتو نتوانست یوونتوس را شکست دهد اما شیخ دیاباته توانست 2 بار دروازه شزنی را بگشاید. درست است که بنونتو آن سال با آماری ضعیف و فاجعه بار به سری بی بازگشت اما شیخ بدون توجه به این که در تیم 20 ام جدول بازی می کند. در همان فصل 8 گل را در 11 بازی برای این تیم به ثمر رساند، شیخ نمونه بارز نقل قول معروف توماس شلبی دوست داشتنی در سریال Peaky Blinders است که می گوید:

یا مثل یه پادشاه راه برو، یا مثل کسی که اصلا براش مهم نیست پادشاه کیه!

آمار نرخ گلزنی دیاباته در بنونتو

شیخ دیاباته نتوانست استقلال را به قهرمانی لیگ برتر برساند( البته مصدومیت بارها و بارها استقلال را از حضور این مهاجم ارزشمند محروم کرد.) اما نقش مهمی را در رسیدن استقلال پس از سال ها به صدر جدول داشت و در هفته های پایانی بدون توجه به این که تیمش شانسی برای قهرمانی ندارد تمام توانش را برای استقلال گذاشت. هواداران استقلال بعد از مدت ها توانسته بودند به بازیکنی تکیه کنند که پس از هر خروجش از ایران ترسی برای برنگشتن او نداشتند. شیخ توانست در این فصل 15 گل را برای استقلال به ثمر برساند.

اینفوگرافیک اختصاصی به گزارش آنتن90 برای آقای گلی شیخ دیاباتهنکات آماری آقای گلی دیاباتهشیخ دیاباته چهارمین آقای گل خارجی لیگ برتر است، پیش از این کیروش استنلی، لوسیانو ادینیو و عماد محمدرضا آقای گل دربی شدند.شیخ دیاباته چهارمین آقای گل استقلال در تاریخ لیگ برتر است.آخرین آقای گل استقلالی لیگ برتر آرش برهانی است که در  لیگ هشتم با 21 گل آقای گل مسابقات شد. (شکست طلسم 11 ساله)شیخ دیاباته تمام گل هایش را در محوطه جریمه به ثمر رسانده است.شیخ 15 گل خود را در 12 بازی به ثمر رسانده است.شیخ دیاباته 11 گل با پای راست، 2 گل با ضربه سر و 2 گل با پای چپ به ثمر رسانده است.دیاباته 9 گل در بازی های خارج از خانه و 6 گل را در خانه به ثمر رسانده است.دیاباته اولین آقای گل آفریقایی لیگ ایران است.شیخ دیاباته تا هفته نهم هیچ گلی را به ثمر نرسانده بود.

همچنین بخوانید:

بررسی آمار آقای‌گل فوتبال ایران در فصل 98-97؛ موثر مثل کی روش استنلیاینفوگرافیک آقای گل فصل 97-96 لیگ برتر ایران: علی علیپور (پرسپولیس)اینفوگرافیک آقای گل فصل 96-95 لیگ برتر ایران: مهدی طارمی (پرسپولیس)اینفوگرافیک آقای گل فصل 95-94 لیگ برتر ایران: مهدی طارمی (پرسپولیس)اینفوگرافیک آقای گل فصل 94-93 لیگ برتر ایران: ادینیو (تراکتورسازی) 

برچسب ها

دیاباتهاستقلالاینفوگرافیکبنونتورساندهنوزدهمیوونتوسفوتبالطرفداریپرسپولیسقهرمانیتوانستنداشتنداستقلالیمهاجمیحریفاندروازهنتوانستپادشاهبرساندعملکردچهارمیناستنلیادینیوایتالیا
نظر شما در مورد : آقای گل لیگ نوزدهم زیر ذره بین به گزارش آنتن90 / شکست طلسم 11 ساله

*

*

*