Anten90 header advertisement
استقلال و استراماچونی / هیچ بازگشتی در کار نیست

خبرهای غیر رسمی از سفر احمد سعادتمند به ایتالیا برای مذاکره با آندره آ استراماچونی حکایت می کرد و خبرهای رسمی مشخص کرد هدف سعادتمند از این سفر گرفتن تخفیف از وینفرد شفر و آندره آ استراماچونی است.

گفته می شود احمد سعادتمند، مدیرعامل باشگاه استقلال بامداد امروز برای مذاکره راهی ایتالیا شد.

به گزارش به گزارش آنتن90، احمد سعادتمند شخصا برای مذاکره با وینفرد شفر و آندره آ استراماچونی راهی اروپا شد، گمانه زنی های بسیاری برای هدف سعادتمند در این سفر مطرح شده است. پس از خروج استراماچونی از ایران، همواره شایعاتی مبنی بر برگشت استرا به استقلال وجود داشته است. اما آیا الان با شرایطی که محکومیت ایران در پرونده ویلموتس بر فوتبال ایران حاکم کرده، این اتفاق شدنی است؟

استراماچونی حاضر بود برگردد؟

پس از اعلام قانون منع جذب مربیان و بازیکنان خارجی برای لیگ بیستم، هوشنگ نصیرزاده از استثنائات این قانون گفت، طبق این تبصره اگر استراماچونی و کالدرون سرمربیان سابق سرخابی ها قصد داشته باشند با قرارداد های قبلی خود که فسخ کرده اند روی نیمکت سرخابی ها برگردند. مشکلی برای بازگشت به ایران نخواهند داشت. اما نکته مهم اینجاست که آن ها حتما باید تحت قراردادی که قبلا خودشان فسخ کرده اند به ایران برگردند. در مورد گابریل کالدرون دیگر چنین کاری امکان پذیر نیست چون قرارداد او یک ساله بود اما آیا استرا حاضر است تحت قراردادی که خودش قبلا آن را فسخ کرده، به ایران برگردد؟ البته منصور قنبرزاده عضو هیات رییسه سازمان لیگ، ادعای نصیرزاده را رد کرد و گفت: باشگاه ها نمی توانند با فردی که قبلا در ایران بوده، قرارداد ببندند و همین حرف برای منتفی شدن بازگشت استراماچونی کافی است اما اگر قنبرزاده هم چنین حرفی نمی زد، آیا واقعا مرد ایتالیایی حاضر بود به قراردادی که پاییز سال قبل فسخ کرد و حالا می تواند غرامتش را تا ریال آخر بگیرد، برگردد؟

هدف سعادتمند از سفر به ایتالیا؛ کاهش خسارت و غرامت!

قطعا این اتفاق دور از ذهن است و استراماچونی با قرارداد قبلی خود به ایران بر نمی گردد. جدا از قوانین فدراسیون و سازمان لیگ که جذب مربی و بازیکن خارجی را منع کرده، وزارت ورزش هم به عنوان متولی استقلال و پرسپولیس، بعد از فاجعه ویلموتس، اجازه منعقد کردن قرارداد جدیدی با مربیان خارجی را به استقلال و پرسپولیس نمی دهد و استراماچونی هم خارج از این قاعده نیست. پس هدف سعادتمند از این سفر چیزی جز توافق بر سر نحوه پرداخت مطالبات و کاهش قیمت آن با این سرمربی ایتالیایی نبوده و مدیرعامل استقلال می خواهد جلوی خسارت بیشتر به مجموعه اش را بگیرد.

از زمان ورود احمد سعادتمند به استقلال، از اطرافیان مدیر جدید استقلال این خبر به گوش می رسید که قرار است اقداماتی را برای بازگشت این سرمربی به استقلال انجام دهد. حتی یک بار که این شایعه مطرح شد بعد از پایان فصل، استراماچونی به استقلال برمی گردد تا همراه این تیم در بازی های باقی مانده لیگ قهرمانان آسیا شرکت کند، یکی از نزدیکان وزیر ورزش مدعی شد اگر واقعا استقلال توان برگرداندن مرد ایتالیایی را داشته باشد، وزارت با وجود قانون منع به کار گیری مربیان خارجی در دو باشگاه سرخابی، با این کار مخالفت نمی کند اما با این شرایط جدید که فدراسیون فوتبال و سازمان لیگ، مربی و بازیکن خارجی را برای تمام تیم ها ممنوع کرده اند، بازگشت استراماچونی غیر ممکن است.

سباستین لتو برای قرارداد جدید چراغ سبز نشان داده بود

روزی که در به گزارش آنتن90 با سباستین لتو، دستیار استراماچونی گفتگو کردیم، این مربی آرژانتینی مدعی شد استراماچونی حاضر است به شرط دریافت مبلغ سال اول قراردادش با استقلال، یک قرارداد دو ساله جدید با این باشگاه منعقد کند اما تحت هیچ شرایطی حاضر نمی شود به همان قرارداد دو ساله که فسخ کرده بود، برگردد.

 استراماچونی اگر در خانه بنشیند، طبق قرارداد دو ساله اش دست کم 1/5 میلیون یورو برای خود و دستیاران و مدیر برنامه اش فدریکو پاستورلو از فیفا پول می گیرد و نیازی ندارد دوباره همان قرارداد را اجرایی کند. استراماچونی تنها در صورتی حاضر بود به استقلال بیاید که این باشگاه پول قرارداد سال اول او را تمام و کمال بپردازد و یک قرارداد مالی مجدد برای دو سال با او امضا شود.

استقلال به دنبال تخفیف

بعد از داستان های ویلموتس و فضایی که در ایران به وجود آمده، سعادتمند به سرعت دست به کار شد تا با استراماچونی توافق کند و بخشی از دستمزد این مربی را بپردازد تا او دنبال پول سال دوم قراردادش نباشد چون در این صورت استقلال ضرر هنگفتی خواهد کرد. او همچنین با شفر هم دیدار می کند تا شاید موفق به گرفتن تخفیف از مرد آلمانی شود. صدور حکم غرامت ویلموتس، استقلال را به تکاپو انداخته تا مثل فدراسیون فوتبال نقره داغ نشود.

همچنین بخوانید:

مذاکره سعادتمند با استراماچونی در ایتالیااستقلال | دیدار احمد سعادتمند با مدیرعامل ایرانسل

برچسب ها

استقلالاستراماچونیقراردادسعادتمندباشگاهبازگشتویلموتسفدراسیونایتالیاییقراردادیسرخابیمربیانمدیرعاملمذاکرهفوتبالشرایطیبرگردندطرفداریایتالیاقنبرزادهنصیرزادهکالدرونبازیکنپرسپولیسسرمربیسباستینقراردادش
نظر شما در مورد : استقلال و استراماچونی / هیچ بازگشتی در کار نیست

*

*

*