Anten90 header advertisement

یکی از مهمترین بازی های هفته بیست و ششم لیگ حرفه ای عربستان بین دو تیم الهلال و الاهلی برگزار شد. دیداری که دومین شکست فصل برای الهلالی ها را رقم زد!

به گزارش به گزارش آنتن90، لیگ حرفه ای عربستان هم با نزدیک شدن به هفته پایانی خود نزدیک می‌شود و همین موضوع حساسیت آن را بالا برده است. هرچند الهلالی ها تا پایان بازی های این هفته، در صدر جدول لیگ حرفه ای عربستان هستند اما آنها در صورت لغزش ممکن است صدرنشینی و یا قهرمانی خود را از دست بدهند.

از بازیهای هفته بیست و ششم لیگ حرفه ای عربستان شب گذشته تیم الاهلی میزبان تیم الهلال بود، دیداری که با توجه به یک تازی آبی پوشان تصور می شد به سود آنها به پایان برسد اما نتیجه بازی طوری دیگر رقم خورد. 

در این بازی که در ورزشگاه کینگ عبدالله برگزار می شد الاهلی که تمایل داشت از ابتدا الهلال را تحت تاثیر قرار دهد بازی را هجومی آغاز کرد و خیلی زود توانست دروازه حریف را باز کند. سپید و سبزپوشان در دقیقه پنجم بازی توانستند با شم بالای گلزنی عمر سوما دروازه حریف را باز کنند و تا پایان نیمه اول نیز از تنها گل خود دفاع کنند.

با شروع نیمه دوم الهلالی بیشتر از نیمه اول، میل دروازه الاهلی کردند. آنها که همه ستاره های خود از جمله گومیس، جووینکو، عبدلله المعیوف، یاسر الشهرانی، هیون سو جانگ، آندره کاریو و سالم الدوساری را به همراه داشتند با فشاری که از ابتدای نیمه دوم به دروازه الاهلی وارد کردند در نهایت توانستند در دقیقه 62 توسط علی البولیهی که از ابتدای نیمه دوم به بازی آمده بود، نتیجه را به تساوی بکشانند. گلی که با اعتراض بازیکنان الاهلی روبرو شد اما داور و ناظرین بازی با کمک "VAR" گل الهلالی ها را تایید کردند.

بعد از این گل بازیکنان الاهلی به فرماندهی عمر سوما، راه دروازه عبدالله معروف را در پی گرفتند و در نهایت توانستند بازهم از حریف خود پیش بیفتند. آنها در دقیقه 74 توسط عبدالفتاح اسیری دروازه الهلال را برای بار دوم باز کردند گلی که در نهایت باعث شد تا نتیجه بازی به سود الاهلی رقم بخورد و تا پایان نیز باقی بماند و در نهایت این بازیکنان ولادان میلوشویچ، سرمربی صربستانی بودند که توانستند بازی مهم هفته را به سود خود به پایان برسانند.

 یکی از نکات این بازی، کم فروغ بودن سه ستاره خارجی الهلالی ها بود. گومیس، جووینکو و آندره کاریو در بازی امروز نتوانستند پاسخگوی انتظاراتی که از آنها می رفت باشند . در سوی دیگر اما ستاره بی چون و چرای الاهلی یک بازی موفق دیگر را برای خود رقم زد. عمر سوما، ستاره سوری تیم عربستانی علاوه بر به ثمررساندن گل اول دیدار امروز، توانست یک بازی بی نقص از خود به نمایش بگذارد و در نهایت بهترین بازیکن زمین لقب بگیرد.

برد الاهلی در بازی شب گذشته از آن جهت برای آنها ارزشمند بود که توانستند دومین شکست فصل را برای الهلال رقم بزنند. آبی پوشان در بازی های این فصل لیگ حرفه ای عربستان تا پیش از این دیدار تنها یک بار و در هفته هشتم توسط النصر شکست خوردند و پس از آن همه بازی های خود را با امتیاز به پایان رساندند.

بازیکنان الاهلی تا پیش از آغاز بازی می دانستند که شاید در بهترین حالت بتوانند خود را به رتبه دوم جدول رده بندی برسانند. آنها در حال حاضر با  46 امتیاز در رده سوم جدول رده بندی قرار گرفتند اما در سوی دیگر الهلالی ها همچنان 60 امتیازی و در صدر جدول رده بندی باقی ماندند. الهلالی ها به خوبی می دانند در بازی های پیش رو با یک لغزش اینچنینی ممکن است حتی قهرمانی را نیز از دست بدهند چرا که النصری ها با 54 امتیاز پشت سر این تیم قرار گرفتند. این در حالیست که تنها 4 هفته از بازی های لیگ حرفه ای عربستان باقی مانده است.

برچسب ها

الاهلیالهلالیدروازهالهلالعربستانتوانستندبازیکنانگرفتندامتیازقهرمانیعبداللهتوانستجووینکوابتدایبرسانندبهترین
نظر شما در مورد : عمر سوما؛ فرمانده تصرف ریاض و شکست الهلال

*

*

*