Anten90 header advertisement
حکایت یک گل که باعث افسوس تاریخی کرمانی ها شد

تنها یک گل زده بیشتر می توانست شب گذشته را تبدیل به یکی از باشکوه ترین شب های شهر کرمان کند اما این اتفاق نیفتاد تا حسرتی بزرگ برای مسی ها و البته فوتبالدوستان این شهر به وجود بیاید.

به گزارش به گزارش آنتن90، باز هم تفاضل گل باعث ناکامی یک تیم فوتبال شد. درست به مانند آخرین روز لیگ برتر در فصل پانزدهم که پرسپولیسی ها نیز به دلیل همین تفاضل گل قهرمانی در بازی ها را از دست دادند و استقلال خوزستان توانست قهرمانی در لیگ برتر مزه مزه کند.

حالا مشابه همان اتفاق برای مس کرمان و یاران مجتبی حسینی افتاد و در حالی که این تیم تنها یک گل برای حضور در لیگ برتر نیاز داشت، اتفاقی که باید، نیفتاد تا حسرتی بزرگ و تاریخی در دل کرمانی ها جاخوش کند.

بازی های هفته پایانی در حالی آغاز شد که دو تیم آلومینیوم اراک و مس کرمان با امتیازی مساوی در بالاترین سطح ممکن در این بازی ها با یکدیگر به رقابت می پرداختند و در این میان مهم ترین برگ برنده در اختیار شاگردان رسول خطیبی بود و آن هم اینکه تیم اراکی در تفاضل گل اوضاع بهتری نسبت به حریف خود داشتند و با 3+ در رده دوم لیگ قرار گرفته بودند.

در بازی پایانی همان طور که رایج است دو تیم مدعی، چشم به بازی حریف خود خواهند داشت و به همین دلیل مسی ها خیلی زود فهمیدند نه تنها باید بازی برابر شهرداری تبریز را پیروز شوند که در صورت باقی ماندن تک گل اراکی ها، آنها باید چهار بار دروازه حریف خود را باز کنند.

نیمه اول دیدار دو تیم مس کرمان و شهرداری تبریز پس از 45 دقیقه با گل دقیقه پایانی مسی ها به سود این تیم به پایان رسید و دو تیم نیز برای تجدید قوا راهی رختکن شدند. پس از حضور دوباره در میدان نیز مسی ها راه دروازه حریف را در پیش گرفتند تا بتوانند هر طور که شده تعداد گل های مورد نیاز را به ثمر برسانند. اتفاقی که هرگز نیفتاد تا آنها با نتیجه سه بر صفر حریف پایانی خود را با شکست روبرو کنند.

اگر بخواهیم از درگیری پایان بازی در تبریز و اعتراض های تیم مس بگذریم به افسوس بزرگ این تیم خواهیم رسید. افسوسی که شاید بیشترین دلیل آن نه از این بازی که از دیدارهای قبلی بود که مسی ها به راحتی نتیجه بازی را واگذار می کردند و یا موقعیت گلزنی خود را از دست می دادند. حالا آنها به یاد اولین بازی های لیگ می افتند که چند دیدار را به حریفان غیرمدعی خود واگذار کردند. دیدارهایی که اگر در تنها یکی از آنها یک گل بیشتر می زدند حالا دیگر نیازی نبود به تماشای جشن صعود آلومینیوم اراک بنشینند.

در صورتی که مسی ها می توانستند در بازی برابر شهرداری تبریز چهار بار دروازه این تیم را باز کنند هم از نظر امتیاز و هم از نظر تفاضل با تیم اراکی مساوی می کرد اما با تعداد گل های زده بیشتر از این تیم می توانستند صعود کنند و این همان برگ برنده ای بود که مجتبی حسینی و شاگردانش هرگز به آن نرسیدند دقیقا به مانند برانکو ایوانکوویچ و شاگردانش که در نهایت به دلیل اختلاف دو گل در تفاضل، جام قهرمانی پانزدهمین دوره لیگ برتر را به خوزستان و برای تیم استقلال خوزستان فرستادند.

 

برچسب ها

پایانیقهرمانیخوزستانشهرداریدروازهتاریخیکرمانیاستقلالاتفاقینیفتادآلومینیومواگذارتوانستندشاگردانش
نظر شما در مورد : حکایت یک گل که باعث افسوس تاریخی کرمانی ها شد

*

*

*