Anten90 header advertisement
عصر یکشنبه؛ دومین سهمیه لیگ برتر تقدیم می شود به ...

روز یکشنبه در حالی هفته آخر بازی های لیگ دسته اول برگزار می شود که جنگ صعود بین سه تیم مس کرمان، آلومینیوم اراک و خوشه طلایی ساوه شرایط ویژه ای در بالای جدول ایجاد کرده است.

به گزارش به گزارش آنتن90، همان طور که تصور می شد هفته پایانی لیگ دسته اول فوتبال ایران، در شرایط ویژه و پر از حساسیت برگزار خواهد شد و سه تیم بالای جدولی برای کسب دومین سهمیه لیگ برتر به مصاف رقبای خود می روند. بازی هایی که نظارت در بیشترین حد ممکن روی هر کدام از آنها وجود خواهد داشت. نگاهی می اندازیم به بازی های مربوط به صدر جدول رده بندی لیگ دسته اول و جنگ سه تیم مس کرمان، آلومینیوم اراک و خوشه طلایی ساوه.

آلومینیوم اراک

امتیاز : 60 امتیاز و تفاضل گل بهتر

اراکی ها هم به مانند مس کرمان 60 امتیازی هستند اما با تفاضل گل بهتر به دیدار آخرین حریف خود می روند. در صورتی که یاران خطیبی بتوانند در بازی پایانی هم پیروز شوند همین تفاضل گل 3+ می تواند به کار این تیم بیاید مگر آنکه مسی ها در تبریز نتیجه ای عجیب و غریب رقم بزند.

برگ برنده: میزبانی

هر چند حضور هواداران در بازی آخر هم ممنوع است اما حضور در زمین خودی به هر حال تفاوت هایی نسبت به بازی در زمین حریف خواهد داشت. این مهم ترین برگ برنده یاران رسول خطیبی است که باید فردا در زمین خودی به میدان بروند.

حریف: داماش گیلان

حریف آلومینیومی ها هم نمی تواند آنقدرها برای این تیم خطرساز شود. آنها خود را از خطر سقوط دور کردند و البته انگیزه کافی برای صعود در جدول رده بندی نیز ندارند. داماشی ها در صورت شکست هم از جایگاه کنونی خود یعنی رده دوازدهم پایین تر نمی روند. در صورت برد هم نهایتا می توانند دو پله بالاتر بروند.

بدترین اتفاق: شکست یا پیروزی پرگل مس

طبیعی است که شکست اراکی ها می تواند بدترین اتفاقی باشد که آنها را از حضور در لیگ برتر دور می کند. اما علاوه بر آن و در صورت پیروزی آنها، یک برد بسیار پرگل از سوی مسی ها که تفاضل گل دو تیم را از بین ببرد می تواند مانع از صعود خطیبی و یارانش شود.

مس کرمان

امتیاز: 60 امتیاز و تفاضل گل بدتر

مسی ها با آلومینیوم اراک هم امتیاز هستند اما تفاضل گلی بدتر از آنها دارند و همین موضوع می تواند برای آنها دردسر ساز باشد.

برگ برنده: دیدار برابر تیم سقوط کرده

مسی ها باید در آخرین بازی خود به مصاف تیم شهرداری تبریز برود و همین موضوع نیز بهترین اتفاقی است که می تواند برای این تیم بیفتد. هر چند دیدار مورد نظر در تبریز برگزار می شود اما شهرداری تبریز که از مدت ها قبل سقوطش به لیگ دسته دوم فوتبال ایران قطعی شده بود در خانه خود نیز شکست های پرگلی را پذیرفته است بنابراین مسی ها می توانند امیدوار به یک برد پرگل باشند.

حریف: شهرداری تبریز

شهرداری چی ها از مدت ها قبل سقوط شان به لیگ دسته دوم قطعی شده بود. آنها از 33 دیدار خود تنها 10 امتیاز به دست آوردند. آنها در هر دیدار به طور میانگین دو و نیم گل دریافت کرده اند.

بدترین اتفاق: شکست یا برد کم گل

یاران مجتبی حسینی به خوبی می دانند که حتما باید آخرین بازی خود را با بردی پرگل به اتمام برسانند. آنها در صورت برد کم گل (با توجه به تفاضل گل بهتر اراکی ها) باید دور صعود به مرحله بعدی را خط بکشند.

خوشه طلایی ساوه

امتیاز: 59 امتیاز

ساوه ای ها که باز هم زیر نظر محسن عاشوری توانستند خود را به عنوان یکی از مدعیان صعود مطرح کنند در برد تیم های بالا دستی نمی توانند به صعود فکر کنند مگر آنکه هم مس و هم آلومینیوم امتیاز از دست دهند. ساوه ای ها با یک برد می توانند 62 امتیازی شوند و در صورتی که دو رقیب این تیم امتیاز از دست دهند موجبات صعود خوشه طلایی فراهم می شود.

برگ برنده : -

آنها تا این لحظه برگ برنده ای ندارند چرا که هم در زمین حریف به میدان می روند و هم باید با حریفی روبرو شوند که یکی از بهترین تیم های نیم فصل دوم لیگ دسته اول به حساب می آید.

حریف: هوادار

قطعا شاگردان رضا عنایتی توانستند بهترین نتایج را در نیم فصل دوم به دست بیاورند تا کنون یکی از بهترین تیم های نیم فصل دوم بازی ها به حساب می آیند. آنها برای رسیدن به این عنوان باید بازی فردا را با برد پشت سر بگذارند.

بدترین اتفاق: پیروزی آلومینیوم و مس

طبیعی است که بدترین اتفاق برای خوشه طلایی، برد یکی از دو رقیب این تیم است چرا که آنها یک امتیاز کمتر دارند و در صورتی که مس کرمان و یا آلومینیوم اراک بتوانند برابر حریفان خود به پیروزی برسند خوشه طلایی قطعا شانسی برای صعود نخواهد داشت.

 

برچسب ها

امتیازآلومینیومبدترینتوانندپیروزیبهترینشهرداریپایانیفوتبالبرگزارامتیازیبتوانندندارندمسطبیعیاتفاقیتوانستند
نظر شما در مورد : عصر یکشنبه؛ دومین سهمیه لیگ برتر تقدیم می شود به ...

*

*

*